רשת ישרוטל חווית לקוח דיגיטלית הדור הבא

מי מאיתנו היה רוצה לצאת לחופשה מפנקת עכשיו? בטוח שרבים מאיתנו..

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, רשת מלונות ישרוטל, יצאה למהלך עסקי חדשני ואמיץ בדרך להגשמת חזון מלונאות דיגיטלי מלא.

רשת מלונות ישרוטל, חרטה על דגלה להביא את חווית הנופש והמלונאות עם ערכי המותג האיכותיים והיוקרתיים גם לחוויה בערוצים הישירים, חוויה כזו שתאפשר ללקוח לקבל מענה מלא לצרכיו ולייצר חוויה דיגיטלית חדשנית.

האתגר המשמעותי ביותר היה: להגדיר את חזון חווית הלקוח האידיאלית, כזו שמשלבת את החוויה הדיגיטלית עם החוויה הפיזית, כמו גם מיפוי הכלים, הפלטפורמות והטכנולוגיות הנדרשות כדי ליישם את האסטרטגיה הזו בשטח.

התהליך כלל שלושה שלבים עיקריים: מיפוי המצב הקיים מהזוית העסקית, התהליכית והטכנולוגית, זיהוי ומיפוי המגמות הצרכניות והטכנולוגיות שיכולות לסייע בעיצוב החוויה החדשה של הרשת, גיבוש תמונת העתיד הרצויה ופיתוח מפת דרכים להשגת המטרות.

את התהליך הובילו מומחי ומומחות שטראוס אסטרטגיה מעולמות הדיגיטל, ארכיטקטורת מערכות המידע וחווית הלקוח ויחד עם הנהלת רשת מלונות ישרוטל יוחאי אנגלסמן סמנכ"ל טכנולוגיות, בני לוי סמנכ"ל השיווק, ובתמיכה מלאה של ליאור רביב המנכ"ל נבנתה תכנית יישומית שתאפשר לרשת לבצע את הטרנספורמציה הרצויה תוך הגדרת יעדים ומדדים ברורים למהלך.

התוצאה? מפת דרכים אסטרטגית ויישומית, ברורה ומגובשת שתאפשר לרשת מלונות ישרוטל לבצע את המהפך הדיגיטלי אליה היא שואפת, תוך שמירה על מקום ברור בהובלת החדשנות בתחום הנופש והמלונאות בארץ. מפת הדרכים משרטטת בצורה ברורה את הצעדים הנדרשים כדי להשיג את היעד הזה, תוך הבנה ארגונית שבדיוק כמו ההתפתחויות המהירות בעולם הטכנולוגי, כך גם תפיסת חווית הלקוח משתנה כל הזמן תוך כדי תנועה, וכדי להמשיך ולהוביל בענף, נדרש להכיר את המגמות ולדעת להשתנות במהירות בהתאם.

חשוב גם לציין את התרומה המשמעותית שהיתה לרשת מלונות ישרוטל בימי מלחמת חרבות ברזל.

בזמן שהמדינה עוברת את אחת התקופות המאתגרות בתולדותיה, הרשת ממשיכה לתת מענה לצרכים הבוערים, תוך מתן שירות איכותי ואישי למפונים מהדרום והצפון אשר שוכנו במלונותיה.

אנו מחזקים את ידי ליאור רביב, מנכ"ל רשת מלונות ישרוטל וצוות ההנהלה, על מהלך עסקי אמיץ ומשמעותי זה, ובמיוחד על התמדתם בתהליך בעידן כה מאתגר.
רשת מלונות ישרוטל לא רק ממשיכה להוביל את תעשיית הנופש והמלונאות, אלא גם מציגה דוגמא של מעורבות ומחויבות לקהילה.

שמחים להיות שותפים לדרך של רשת ישרוטל, ובטוחים שיחד נגיע ליעדים פורצי דרך!

עוד כתבות עבורך

כשמערך הדיגיטל פגש את X- Labs נולד G-Labs, האקסלרטור למשרדי במשרדי הממשלה

אחד מהמהלכים המרתקים והמיוחדים בשנת 2024, הוא ללא ספק תוכנית G-Labs האקסלרטור המשותף לשטראוס, מערך הדיגיטל הלאומי ו- Google המבוססת על X-Labs (תוכנית מבית שטראוס אסטרטגיה ליצירת האצה מבוססת יזמות וחדשנות בארגונים).

בתוכנית משתתפים שלושה משרדי ממשלה: משרד החוץ, משרד החקלאות  ומשרדהעבודה, לכולם אתגרים רבים בטרנספורמציה הדיגיטלית.

הצוותים המשרדים מורכבים מצוותים מנצחים מהגופים העסקים והטכנולוגים מרחבי המשרד.

מטרת התוכנית הינה יצירת שירות משמעותי בכל משרד שיפגוש את אזרחי המדינה, במטרה להעניק שירות מהיר יעיל וממוקד יותר. המיזמים שנולדים בתכניות השונות אמורים לסייע לא רק לעובדות ועובדי המשרד בתפעול בעבודה השוטפת, אלא גם נועדו להציע לאזרחי המדינה ליהנות משירות מהיר, יעיל וממוקד יותר, כשחלק לא מבוטל מהפתרונות מבוססים על טכנולוגיות  AI.

כמו כל תכנית X- Labs שאנו מיישמים בארגונים השונים, גם בעבודה עם משרדי הממשלה המיזמים והפתרונות שעולים מגיעים מהשטח כלפי מעלה, מתוך ההבנה העמוקה והבסיסית של צורכי הלקוחות (הלא הם אזרחי המדינה), המבקשים לקבל מענה מקצועי, מהיר ויעיל לצרכים שלהם. אופי התכנית מאפשרת לצוותים השונים לתקף את הרעיונות והפתרונות בשיטה מהירה מול השטח, כדי לוודא שהם אכן מהווים פתרון יעיל לצרכים השונים.

כל משרד ממשלתי מלווה על ידי שני מנטורים מקצועיים של שטראוס: אחד עסקיוהשני טכנולוגי וביחד עם המומחים ממערך הדיגיטל ו-  Google Cloud Israel המבינים את האתגר העסקי לעומק, מבינים את מנעד הפתרונות האפשריים ויודעים לנווט את הצוות המקצועי לבחירת הפתרון המתאים ביותר לצורך.

מטרת התכנית היא לייצר לאותם משרדים תשתית טכנולוגית מתקדמת ביותר על בסיס הענן הממשלתי נימבוס ביחד עם כלים, מתודות ושיטות עבודה שיאפשרו בהמשך למשרדים לייצר באופן שוטף ורציף עוד ועוד שירותים דיגיטליים בצורה מהירה, ממוקדת, בעלת ערך עם מדידה מתמדת ושיפור ובכך להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית בכל משרד ומשרד.

מרגשת במיוחד העובדה שהפתרונות הנולדים בתכניות הללו יפגשו בהקדם את כולנו, אזרחי המדינה בתקשורת מול משרדי הממשלה השונים, ובתקווה יעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

ובנימה אישית, המגזר הציבורי עובר שינוי גדול ונלחם בימים אלה למתן שירות יעיל ואפקטיבי לאזרחי מדינת ישראל. אנו נפעמים מאיכות הא.נשים, המחויבות האישית של כל אחת ואחד למתן מצוינות בשירות הלאומי ממשלתי.

אנו מבטיחים לכם שתפגשו בקרוב מאד את השירותים החדשים ובתקווה שיעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאית והרפואה: פרק ה-6# בפודקאסט

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאות והרפואה: בפרק ה-6# בפודקאסט שלנו, מתארחת ליאורה שכטר סמנכ״לית דיגיטל ומערכות מידע של קבוצת שירותי בריאות כללית שמשתפת אודות השינויים האדירים העסקיים והטכנולוגיים החלים בעולם הבריאות והרפואה, על ההשפעה והמעורבות הטכנולוגית העמוקה וכמובן- AI. האזנה נעימה!

 

להחליף או לא להחליף? זו השאלה

ארגונים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול דילמה לא פשוטה: השקעתם משאבים יקרים מזמנכם וכספי החברה כדי לבנות או להטמיע מערכת ליבה, כזו שהובטח לכם שתשדרג את הפעילות העסקית מקצה לקצה, אבל כל הסימנים בשטח מראים שהדרך עד ליישום החזון עוד ארוכה ומורכבת, ובמקרה הפחות טוב אתם מגיעים למסקנה שהפתרון שנבחר פשוט אינו מתאים לארגון.

אז מה עושים? האם לעצור ולבחון מחדש זו בכלל אופציה? איך נבוא למנכ״ל/ית ונשקף את הדילמה? ומה לגבי כל הזמן והמשאבים הנוספים שכבר הושקעו? אלו ללא ספק שאלות מורכבות, שאינן קשורות לתקציב בלבד.

תהיו בטוחים שאתם לא לבד, ובטח שלא האחרונים הניצבים מול דילמה מורכבת שכזו. המשימה החשובה באמת שאיתה צריך להתמודד, היא מה עושים מפה הלאה? ומי יכול ללוות אתכם בדרך לגיבוש ההחלטה הנכונה עבורכם?

צוות המומחים של שטראוס למוד ניסיון בליווי חברות וארגונים רבים בדיוק בצומת ההחלטה הזו. בעיקר, אנחנו מבינים את הכאבים והצרכים שלכם, ונמצאים פה כדי לסייע עד מציאת הפתרון האופטימלי עבורכם.

דוגמה לחברה שכזו היא טל לימוזין שהיא חלק מקבוצת ממן, החברה המובילה בשוק שירותי ההסעות VIP לגופים מוסדיים וללקוחות פרטיים, שפנתה אלינו כדי לבצע בחינה מחודשת של מערכת הליבה הוותיקה של החברה (מערכת שפותחה לפני עשרות שנים על ידי צוות מפתחים קטן). כמו חברות רבות נוספות, עם השנים וההתקדמות העסקית והטכנולוגית, טבעי שעולה צורך לוודא שמערכת הליבה תומכת ומספקת מענה הולם לצרכים העסקיים, התפעוליים והטכנולוגיים העדכניים ושהמערכת תהיה מסוגלת לתת מענה גם לצרכים העתידיים
צוות המומחים שלנו עבד יד ביד עם הצוות של טל לימוזין וממן, בתהליך קצר וממוקד במסגרתו נבחנה המערכת הקיימת, רוכזו הצרכים העסקיים (הקיימים והעתידיים) מהיחידות השונות בחברה, מופו הפערים המרכזיים ואפילו נבחנו מספר חלופות חיצוניות. בסופו של דבר, לאחר שיכלול כל הנתונים שנאספו, הומלץ לבחון את ההתאמה של 3 מערכות ב-short list כחלופה למערכת הקיימת.

מניסיוננו, רק בתהליך הוליסטי המשלב את כל הגורמים העסקיים בחברה ובקבוצה (הצד העסקי, הטכנולוגי, התפעולי, והשיווקי) ובתהליך עבודה שקוף וכנה ניתן לגשת בצורה הנכונה לבחינת פתרונות שהם קריטיים לארגון. שיקוף המאפיינים החשובים לכל מחלקה ואגף, אל מול תיקוף וניתוח המשמעויות הטכנולוגיות מהווה חלק מהותי בתהליך בבחירה הסופית של פתרון עסקי.

 

אם גם אתם ניצבים מול דילמה דומה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורכם. אנחנו מבינים בדיוק כמה הדילמה מורכבת ולא פשוטה. אז במקום להתמודד עם זה לבד, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בצוות מומחים מנוסים שעשה בדיוק תהליכים כאלו בארגונים רבים.