תוכנית X-Labs – Be A Game Changer

איך מייצרים צוותי Speedboat בארגון גדול?
האמת שכולנו במצב לא משהו.
הסוד הגלוי של עולם האנטרפרייז די דומה ל Ever Given שנתקעה בתעלת סואץ.
את התחושה שעוברת כחוט השני מאינספור תהליכי טרנספורמציה עסקית ודיגיטלית שאנחנו מובילים בשנים האחרונות בשטראוס אסטרטגיה ניתן לתאר במילה אחת: חרדה.

רובנו מגיעים מנושאות המטוסים הכבדות ביותר של ישראל, לכולנו ברור שהקרחונים סביבנו הולכים וגדלים, בדמות התחרות וכוחות ה Disruption
בשוק, כאשר בכל רגע כל השוק יכול להשתנות וארגון האנטרפרייז יכול להפוך להיות לא רלוונטי.
סביבנו סטרטאפים שמשנים הכל – מצליחים להגיע ליבשות חדשות, במהירות שיא, תיראו את הקצב המטורף שבו נולדים יוניקורנים מסביבנו.

את תחושת החרדה מלווה תחושת תסכול.
התסכול שעל בסיס המבנה הארגוני והשיטה הניהולית הקיימת לא ניתן לצור בארגוני האנטרפרייז יכולת Digitalfactory אמיתי בארגון – אותו ריתמוס קבוע של השקת מיזמים חדשניים-דיגיטליים המביאים לשוק, במהירות, מענה לצרכים עסקיים ברורים, ומאפשרים שימור ואף הגדלת היתרון התחרותי פעם אחרי פעם!
הכל תקוע – כמו ה Ever Given בסואץ.
אז מה עושים?

מרבית הארגונים מנסים להביא פתרון מבחוץ כמו Agile, רכישות, שיתופי פעולה מבוססי Open API, מוציאים את הפעילות החוצה במיקור חוץ או דרך Agency .
אלו למעשה פלסטרים, והכל דועך לאיטו.
נושאות המטוסים שלנו חייבות מנוע חדש, חשיבה ארגונית חדשה – שיטה חדשה!

מה אם יכולנו, אנחנו לשנות את השיטה מבפנים ? שיטה שבה מייצרים צוותי speedboats של נושאות המטוסים.
אנחנו בשטראוס אסטרטגיה הצלחנו לזקק את התהליך, את המתודה והכלים שמאפשרים מענה לאתגר זה, מענה שהינו Game Changer שמאפשר לקצר את כל תהליך יצירת והשקת מיזם עסקי דיגיטלי חדש לרמה של שבועות בודדים.
זה כבר קורה בעבודה הרציפה שלנו עם ארגונים בישראל, אלו שהבינו כי עליהם לשנות את השיטה מבפנים.

לשיטה זו קוראים X-Labs
החלטנו בשטראוס שפעם בשנה יחד עם מיקרוסופט ישראל אנחנו משתפים את השיטה והמתודולוגיה עם מנהלות.ים בכירים מהצד העסקי, הדיגיטלי והטכנולוגי בארגונים המשמעותיים ביותר במשק.
25 מנהלים בכירים מארגונים שונים נפגשים יחד ובתוך 3 חודשים הופכים לצוות ועוברים תהליך מלא של תכנון ובניית מיזם עסקי דיגיטלי עובד.
יחד עם צוות מנטורים רחב מאוד – 12 מנטורים, עסקיים-שיווקיים, ארגוניים-תהליכיים, דיגיטל, דאטה, ענן- לומדים את השיטה באמצעות כלים ומתדולוגיות מעולם הסטארטאפ
במסגרת של למידה ועשיה מלאה בידיים, בבניה מאומצת של 3 מיזמים דיגיטליים – משלב איתור הרעיון העסקי עד לשלב של מיזם עסקי, בניית MVP  אמיתי עובד בפועל, ועד להצגת המיזם, והפיץ' העסקי והיישומי, בסגנון TED מול המנכ"לים שלהם. כי רק ככה לומדים!

אתם יודעים מה קורה כששמים יחד טאלנטים מארגונים שונים, אותם מנהלות.ים בכירים מקשת ארגוני האנטרפרייז בישראל שיש להם את ה X-Factor?
פשוט נולד קסם!!

בשטראוס החלה תנועה שמשנה את כל מה שידענו על חדשנות בארגונים גדולים ואנו מזמינים אתכם להיות חלק ממנה.

אנו רוצים להודות לקבוצת People & Computers שנתנו לנו ההזדמנות לתאר את שיטת השינוי של X-Labs בכנס המדהים שלהם בדובאי עם כל בכירי המשק.
Israel & UAE – IT & Business Conference

עוד כתבות עבורך

כשמערך הדיגיטל פגש את X- Labs נולד G-Labs, האקסלרטור למשרדי במשרדי הממשלה

אחד מהמהלכים המרתקים והמיוחדים בשנת 2024, הוא ללא ספק תוכנית G-Labs האקסלרטור המשותף לשטראוס, מערך הדיגיטל הלאומי ו- Google המבוססת על X-Labs (תוכנית מבית שטראוס אסטרטגיה ליצירת האצה מבוססת יזמות וחדשנות בארגונים).

בתוכנית משתתפים שלושה משרדי ממשלה: משרד החוץ, משרד החקלאות  ומשרדהעבודה, לכולם אתגרים רבים בטרנספורמציה הדיגיטלית.

הצוותים המשרדים מורכבים מצוותים מנצחים מהגופים העסקים והטכנולוגים מרחבי המשרד.

מטרת התוכנית הינה יצירת שירות משמעותי בכל משרד שיפגוש את אזרחי המדינה, במטרה להעניק שירות מהיר יעיל וממוקד יותר. המיזמים שנולדים בתכניות השונות אמורים לסייע לא רק לעובדות ועובדי המשרד בתפעול בעבודה השוטפת, אלא גם נועדו להציע לאזרחי המדינה ליהנות משירות מהיר, יעיל וממוקד יותר, כשחלק לא מבוטל מהפתרונות מבוססים על טכנולוגיות  AI.

כמו כל תכנית X- Labs שאנו מיישמים בארגונים השונים, גם בעבודה עם משרדי הממשלה המיזמים והפתרונות שעולים מגיעים מהשטח כלפי מעלה, מתוך ההבנה העמוקה והבסיסית של צורכי הלקוחות (הלא הם אזרחי המדינה), המבקשים לקבל מענה מקצועי, מהיר ויעיל לצרכים שלהם. אופי התכנית מאפשרת לצוותים השונים לתקף את הרעיונות והפתרונות בשיטה מהירה מול השטח, כדי לוודא שהם אכן מהווים פתרון יעיל לצרכים השונים.

כל משרד ממשלתי מלווה על ידי שני מנטורים מקצועיים של שטראוס: אחד עסקיוהשני טכנולוגי וביחד עם המומחים ממערך הדיגיטל ו-  Google Cloud Israel המבינים את האתגר העסקי לעומק, מבינים את מנעד הפתרונות האפשריים ויודעים לנווט את הצוות המקצועי לבחירת הפתרון המתאים ביותר לצורך.

מטרת התכנית היא לייצר לאותם משרדים תשתית טכנולוגית מתקדמת ביותר על בסיס הענן הממשלתי נימבוס ביחד עם כלים, מתודות ושיטות עבודה שיאפשרו בהמשך למשרדים לייצר באופן שוטף ורציף עוד ועוד שירותים דיגיטליים בצורה מהירה, ממוקדת, בעלת ערך עם מדידה מתמדת ושיפור ובכך להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית בכל משרד ומשרד.

מרגשת במיוחד העובדה שהפתרונות הנולדים בתכניות הללו יפגשו בהקדם את כולנו, אזרחי המדינה בתקשורת מול משרדי הממשלה השונים, ובתקווה יעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

ובנימה אישית, המגזר הציבורי עובר שינוי גדול ונלחם בימים אלה למתן שירות יעיל ואפקטיבי לאזרחי מדינת ישראל. אנו נפעמים מאיכות הא.נשים, המחויבות האישית של כל אחת ואחד למתן מצוינות בשירות הלאומי ממשלתי.

אנו מבטיחים לכם שתפגשו בקרוב מאד את השירותים החדשים ובתקווה שיעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאית והרפואה: פרק ה-6# בפודקאסט

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאות והרפואה: בפרק ה-6# בפודקאסט שלנו, מתארחת ליאורה שכטר סמנכ״לית דיגיטל ומערכות מידע של קבוצת שירותי בריאות כללית שמשתפת אודות השינויים האדירים העסקיים והטכנולוגיים החלים בעולם הבריאות והרפואה, על ההשפעה והמעורבות הטכנולוגית העמוקה וכמובן- AI. האזנה נעימה!

 

להחליף או לא להחליף? זו השאלה

ארגונים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול דילמה לא פשוטה: השקעתם משאבים יקרים מזמנכם וכספי החברה כדי לבנות או להטמיע מערכת ליבה, כזו שהובטח לכם שתשדרג את הפעילות העסקית מקצה לקצה, אבל כל הסימנים בשטח מראים שהדרך עד ליישום החזון עוד ארוכה ומורכבת, ובמקרה הפחות טוב אתם מגיעים למסקנה שהפתרון שנבחר פשוט אינו מתאים לארגון.

אז מה עושים? האם לעצור ולבחון מחדש זו בכלל אופציה? איך נבוא למנכ״ל/ית ונשקף את הדילמה? ומה לגבי כל הזמן והמשאבים הנוספים שכבר הושקעו? אלו ללא ספק שאלות מורכבות, שאינן קשורות לתקציב בלבד.

תהיו בטוחים שאתם לא לבד, ובטח שלא האחרונים הניצבים מול דילמה מורכבת שכזו. המשימה החשובה באמת שאיתה צריך להתמודד, היא מה עושים מפה הלאה? ומי יכול ללוות אתכם בדרך לגיבוש ההחלטה הנכונה עבורכם?

צוות המומחים של שטראוס למוד ניסיון בליווי חברות וארגונים רבים בדיוק בצומת ההחלטה הזו. בעיקר, אנחנו מבינים את הכאבים והצרכים שלכם, ונמצאים פה כדי לסייע עד מציאת הפתרון האופטימלי עבורכם.

דוגמה לחברה שכזו היא טל לימוזין שהיא חלק מקבוצת ממן, החברה המובילה בשוק שירותי ההסעות VIP לגופים מוסדיים וללקוחות פרטיים, שפנתה אלינו כדי לבצע בחינה מחודשת של מערכת הליבה הוותיקה של החברה (מערכת שפותחה לפני עשרות שנים על ידי צוות מפתחים קטן). כמו חברות רבות נוספות, עם השנים וההתקדמות העסקית והטכנולוגית, טבעי שעולה צורך לוודא שמערכת הליבה תומכת ומספקת מענה הולם לצרכים העסקיים, התפעוליים והטכנולוגיים העדכניים ושהמערכת תהיה מסוגלת לתת מענה גם לצרכים העתידיים
צוות המומחים שלנו עבד יד ביד עם הצוות של טל לימוזין וממן, בתהליך קצר וממוקד במסגרתו נבחנה המערכת הקיימת, רוכזו הצרכים העסקיים (הקיימים והעתידיים) מהיחידות השונות בחברה, מופו הפערים המרכזיים ואפילו נבחנו מספר חלופות חיצוניות. בסופו של דבר, לאחר שיכלול כל הנתונים שנאספו, הומלץ לבחון את ההתאמה של 3 מערכות ב-short list כחלופה למערכת הקיימת.

מניסיוננו, רק בתהליך הוליסטי המשלב את כל הגורמים העסקיים בחברה ובקבוצה (הצד העסקי, הטכנולוגי, התפעולי, והשיווקי) ובתהליך עבודה שקוף וכנה ניתן לגשת בצורה הנכונה לבחינת פתרונות שהם קריטיים לארגון. שיקוף המאפיינים החשובים לכל מחלקה ואגף, אל מול תיקוף וניתוח המשמעויות הטכנולוגיות מהווה חלק מהותי בתהליך בבחירה הסופית של פתרון עסקי.

 

אם גם אתם ניצבים מול דילמה דומה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורכם. אנחנו מבינים בדיוק כמה הדילמה מורכבת ולא פשוטה. אז במקום להתמודד עם זה לבד, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בצוות מומחים מנוסים שעשה בדיוק תהליכים כאלו בארגונים רבים.