למה בכלל צריך תהליך לבחירת מערכת ERP ?

הרי אתם בטח יודעים מה נותנת כל מערכת, מי הכי טובה, מה המחירים

בחירת מערכת ERP  היא תהליך מהותי וקריטי לארגון.

פרט לתוצר החשוב של בחירת מערכת וספק התהליך גם מזקק לארגון את הנושאים החשובים יותר, את הפרמטרים שיעשו את השינוי עבור אותו ארגון.

ולא, זה ממש לא אותו הדבר בכל הארגונים !

בתקופה האחרונה סיימנו תהליך מרתק שכזה עם חברה גלובאלית מובילה. חברת סטארטאפ ישראלית צומחת ומצליחה עם יצירתיות מדהימה וחדשנות.

החברה שנשמור על פרטיותה נמצאת כבר מספר שנים בתהליך צמיחה מואץ,  בשינויים תכופים, פתיחת חברות בת ועוד…. החברה הגיעה להבנה שעל מנת לאפשר לארגון את המשך הצמיחה העסקית המתוכננת ועל מנת לעמוד ביעדים האגרסיבים שהציבו לעצמם – עליה לבנות תשתית יציבה,  גמישה ורובסטית בצורת מערכת ה ERP של הארגון.

כאן נכנסים מומחי שטראוס אסטרטגיה וצוות ה ERP שלה לתמונה. המומחים שלנו הגיעו לארגון לאחר שהחברה עברה תהליך מקדים בו הגדירו את חזון החברה בהקשרים של מורכבות התהליך העסקי העתידי והיעדים האסטרטגיים שלה. זו הייתה נקודת המוצא שלנו לתהליך, והחל ממנה הלכנו עם הארגון יד ביד את הדרך המרתקת לבחירת הדור הבא של מערכת ה ERP של החברה.

אז מה בעצם כולל התהליך ?

# בניית צוות – שלב ראשון וקריטי הינו בניית הצוותים. בעזרת הצוות של הארגון נבנו צוותי הפרויקט – המובילים המקצועיים, מנהלת הפרויקט, ועדת ההיגוי. הצטרפו אלינו לפרויקט אנשים מקצועיים, מומחים בתחומם שעזרו לנו ללמוד ולהכיר את העולמות העסקים של החברה.

# מיפוי – השלב הבא הוא סקירה וניתוח מקיפים של התהליכים העסקים עם בעלי התפקידים המובילים. בשלב הזה מתחיל לקרות הקסם!

השילוב של דרישות הארגון עם הניסיון של מומחי שטראוס, מאפשר לנו ביחד לזהות את מה שייחודי, לזהות את הפרמטרים שהם קריטיים ואת אלו שיהיו Game changer עבור החברה. בשלב זה צפים ועולים עוד הרבה נושאים כגון תהליכים שאינם Best practice ויהיה כדאי לנצל את החלפת המערכת ולשנות אותם. קשרים בין מערכות שאינם בנויים אופטימלית וכדאי להגדיר מחדש את תחום האחריות של כל מערכת ועוד.

# אבחון – לאחר שאספנו את כל הדרישות, הגדרנו ביחד את הפרמטרים הקריטיים לבחירה – אלו אותם פרמטרים שעל פי הניקוד שיתקבל לאותו נושא תבחר המערכת. רשימה זו נראית אחרת אצל כל לקוח והיא זו שמצליחה בסופו של דבר להביא את המערכת הכי מתאימה והמיטבית לארגון הספציפי.

במקביל לעבודה בתוך הארגון התחלנו לעבוד על החלק השני – החוצה אל מול המערכות והספקים. מעבר לעובדה שהמערכת צריכה להתאים לארגון, חשוב לא פחות למצוא את המיישם המתאים. פרויקט טוב חייב לכלול את שני הגורמים, אחרת נתקל בקשיים רבים בהמשך. אנו מתברכים בשנים האחרונות במערכות חדשות ובגרסאות חדשות למערכות קיימות ובעקבות כך יש לנו מגוון מערכות מעניינות מאוד לבחינה.

> קודם כל הבאנו בפני הלקוח את הרשימה הארוכה (ה long list ) הכוללת בערך את כל מערכות ה ERP הנמכרות בארץ לארגונים מסדר הגודל המדובר. העלנו לדיון ניתוח של המערכות, היתרונות, החסרונות, הניסיון, הורטיקלים ועוד. בתהליך משותף ומהיר (אך מעמיק) צמצמנו את הרשימה למערכות וספקים בעלי הסיכוי הגדול ביותר להתאמה ללקוח ולצרכיו (ה short list).

> כעת החל תהליך הבחינה המעמיק של הפתרונות – הספקים ענו בצורה מפורטת וגם תמחרו את הפרויקט, קיימנו מצגות וסדנאות, שוחחנו עם לקוחות ממליצים – הפכנו יחד עם הלקוח את הפתרונות וההצעות מצד לצד עד להבנה והחלטה. לאורך כל התהליך עמדו לנגד עיננו אותם פרמטרים שהגדרנו ביחד עם הארגון כפרמטרים המשמעותיים ביותר ודרכם, על אף כמויות המידע העצומות שהצוות קלט בתקופה זו, הצלחנו כל פעם מחדש למקד את עצמנו.

אז נכון, החלפת מערכת ERP היא תהליך לא קצר, הדורש התגייסות ומחויבות של הארגון כולו.
בזכות התהליך הזה מרוויחים מספר דברים חשובים:

· אנחנו יודעים שהבחירה לצאת לדרך עם הספק והמערכת יביאו הכי הרבה ערך מוסף ללקוח.

· במסע המשותף זיהינו נושאים חשובים שנדרש לשנות בתהליך והארגון כבר יכול להיערך אליהם.

· אנחנו ממוקדים על התהליכים שהינם הקריטיים ביותר לארגון ונמשיך ונתמקד בהם גם בתהליך היישום.

· נבנה בארגון צוות מקצועי חזק ומגובש שיכול עכשיו להמשיך ולהוביל את הפרויקט בשלבים השונים.

כל סוף הוא התחלה חדשה: אומנם סיום תהליך הבחירה הוא רק ההתחלה של המשימה האמיתית של החלפת מערכת ה ERP בלקוח, אולם ביצוע מדויק ונכון שלו הינו קריטי להצלחת הפרויקט עצמו.

ומה עכשיו ? עכשיו אנחנו בשטראוס מלווים את הלקוח בפרויקט, ממשיכים להביא את הניסיון שלנו ככל הניתן כדי לעזור ללקוח לצלוח את השלב החשוב כל כך של החלפת המערכת והשגת היעדים העסקים שהוגדרו לתהליך !

רוצים גם לעבור חוויה מוצלחת בבחירת או החלפת מערכת ERP ?
צרו קשר איתנו, הקפה והניסיון עלינו – smadar@s-strategy.com

עוד כתבות עבורך

כשמערך הדיגיטל פגש את X- Labs נולד G-Labs, האקסלרטור למשרדי במשרדי הממשלה

אחד מהמהלכים המרתקים והמיוחדים בשנת 2024, הוא ללא ספק תוכנית G-Labs האקסלרטור המשותף לשטראוס, מערך הדיגיטל הלאומי ו- Google המבוססת על X-Labs (תוכנית מבית שטראוס אסטרטגיה ליצירת האצה מבוססת יזמות וחדשנות בארגונים).

בתוכנית משתתפים שלושה משרדי ממשלה: משרד החוץ, משרד החקלאות  ומשרדהעבודה, לכולם אתגרים רבים בטרנספורמציה הדיגיטלית.

הצוותים המשרדים מורכבים מצוותים מנצחים מהגופים העסקים והטכנולוגים מרחבי המשרד.

מטרת התוכנית הינה יצירת שירות משמעותי בכל משרד שיפגוש את אזרחי המדינה, במטרה להעניק שירות מהיר יעיל וממוקד יותר. המיזמים שנולדים בתכניות השונות אמורים לסייע לא רק לעובדות ועובדי המשרד בתפעול בעבודה השוטפת, אלא גם נועדו להציע לאזרחי המדינה ליהנות משירות מהיר, יעיל וממוקד יותר, כשחלק לא מבוטל מהפתרונות מבוססים על טכנולוגיות  AI.

כמו כל תכנית X- Labs שאנו מיישמים בארגונים השונים, גם בעבודה עם משרדי הממשלה המיזמים והפתרונות שעולים מגיעים מהשטח כלפי מעלה, מתוך ההבנה העמוקה והבסיסית של צורכי הלקוחות (הלא הם אזרחי המדינה), המבקשים לקבל מענה מקצועי, מהיר ויעיל לצרכים שלהם. אופי התכנית מאפשרת לצוותים השונים לתקף את הרעיונות והפתרונות בשיטה מהירה מול השטח, כדי לוודא שהם אכן מהווים פתרון יעיל לצרכים השונים.

כל משרד ממשלתי מלווה על ידי שני מנטורים מקצועיים של שטראוס: אחד עסקיוהשני טכנולוגי וביחד עם המומחים ממערך הדיגיטל ו-  Google Cloud Israel המבינים את האתגר העסקי לעומק, מבינים את מנעד הפתרונות האפשריים ויודעים לנווט את הצוות המקצועי לבחירת הפתרון המתאים ביותר לצורך.

מטרת התכנית היא לייצר לאותם משרדים תשתית טכנולוגית מתקדמת ביותר על בסיס הענן הממשלתי נימבוס ביחד עם כלים, מתודות ושיטות עבודה שיאפשרו בהמשך למשרדים לייצר באופן שוטף ורציף עוד ועוד שירותים דיגיטליים בצורה מהירה, ממוקדת, בעלת ערך עם מדידה מתמדת ושיפור ובכך להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית בכל משרד ומשרד.

מרגשת במיוחד העובדה שהפתרונות הנולדים בתכניות הללו יפגשו בהקדם את כולנו, אזרחי המדינה בתקשורת מול משרדי הממשלה השונים, ובתקווה יעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

ובנימה אישית, המגזר הציבורי עובר שינוי גדול ונלחם בימים אלה למתן שירות יעיל ואפקטיבי לאזרחי מדינת ישראל. אנו נפעמים מאיכות הא.נשים, המחויבות האישית של כל אחת ואחד למתן מצוינות בשירות הלאומי ממשלתי.

אנו מבטיחים לכם שתפגשו בקרוב מאד את השירותים החדשים ובתקווה שיעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאית והרפואה: פרק ה-6# בפודקאסט

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאות והרפואה: בפרק ה-6# בפודקאסט שלנו, מתארחת ליאורה שכטר סמנכ״לית דיגיטל ומערכות מידע של קבוצת שירותי בריאות כללית שמשתפת אודות השינויים האדירים העסקיים והטכנולוגיים החלים בעולם הבריאות והרפואה, על ההשפעה והמעורבות הטכנולוגית העמוקה וכמובן- AI. האזנה נעימה!

 

להחליף או לא להחליף? זו השאלה

ארגונים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול דילמה לא פשוטה: השקעתם משאבים יקרים מזמנכם וכספי החברה כדי לבנות או להטמיע מערכת ליבה, כזו שהובטח לכם שתשדרג את הפעילות העסקית מקצה לקצה, אבל כל הסימנים בשטח מראים שהדרך עד ליישום החזון עוד ארוכה ומורכבת, ובמקרה הפחות טוב אתם מגיעים למסקנה שהפתרון שנבחר פשוט אינו מתאים לארגון.

אז מה עושים? האם לעצור ולבחון מחדש זו בכלל אופציה? איך נבוא למנכ״ל/ית ונשקף את הדילמה? ומה לגבי כל הזמן והמשאבים הנוספים שכבר הושקעו? אלו ללא ספק שאלות מורכבות, שאינן קשורות לתקציב בלבד.

תהיו בטוחים שאתם לא לבד, ובטח שלא האחרונים הניצבים מול דילמה מורכבת שכזו. המשימה החשובה באמת שאיתה צריך להתמודד, היא מה עושים מפה הלאה? ומי יכול ללוות אתכם בדרך לגיבוש ההחלטה הנכונה עבורכם?

צוות המומחים של שטראוס למוד ניסיון בליווי חברות וארגונים רבים בדיוק בצומת ההחלטה הזו. בעיקר, אנחנו מבינים את הכאבים והצרכים שלכם, ונמצאים פה כדי לסייע עד מציאת הפתרון האופטימלי עבורכם.

דוגמה לחברה שכזו היא טל לימוזין שהיא חלק מקבוצת ממן, החברה המובילה בשוק שירותי ההסעות VIP לגופים מוסדיים וללקוחות פרטיים, שפנתה אלינו כדי לבצע בחינה מחודשת של מערכת הליבה הוותיקה של החברה (מערכת שפותחה לפני עשרות שנים על ידי צוות מפתחים קטן). כמו חברות רבות נוספות, עם השנים וההתקדמות העסקית והטכנולוגית, טבעי שעולה צורך לוודא שמערכת הליבה תומכת ומספקת מענה הולם לצרכים העסקיים, התפעוליים והטכנולוגיים העדכניים ושהמערכת תהיה מסוגלת לתת מענה גם לצרכים העתידיים
צוות המומחים שלנו עבד יד ביד עם הצוות של טל לימוזין וממן, בתהליך קצר וממוקד במסגרתו נבחנה המערכת הקיימת, רוכזו הצרכים העסקיים (הקיימים והעתידיים) מהיחידות השונות בחברה, מופו הפערים המרכזיים ואפילו נבחנו מספר חלופות חיצוניות. בסופו של דבר, לאחר שיכלול כל הנתונים שנאספו, הומלץ לבחון את ההתאמה של 3 מערכות ב-short list כחלופה למערכת הקיימת.

מניסיוננו, רק בתהליך הוליסטי המשלב את כל הגורמים העסקיים בחברה ובקבוצה (הצד העסקי, הטכנולוגי, התפעולי, והשיווקי) ובתהליך עבודה שקוף וכנה ניתן לגשת בצורה הנכונה לבחינת פתרונות שהם קריטיים לארגון. שיקוף המאפיינים החשובים לכל מחלקה ואגף, אל מול תיקוף וניתוח המשמעויות הטכנולוגיות מהווה חלק מהותי בתהליך בבחירה הסופית של פתרון עסקי.

 

אם גם אתם ניצבים מול דילמה דומה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורכם. אנחנו מבינים בדיוק כמה הדילמה מורכבת ולא פשוטה. אז במקום להתמודד עם זה לבד, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בצוות מומחים מנוסים שעשה בדיוק תהליכים כאלו בארגונים רבים.