המתכונת להצלחה: תובנות מסיכום מחזור #2 בתכנית X Labs in a Box

מיכאל קלמן, מנכ"ל מנורה מבטחים, שיתף דבריו במסגרת אירוע הסיום של המחזור השני לתכנית
X labs in a Box מבית שטראוס אסטרטגיה. באירוע, שהתקיים במשרדי מיקרוסופט בהרצליה, קלמן שיתף את האולם עמוס המשתתפים הנרגשים, בתפיסות העסקיות המנחות אותו ואת מנורה מבטחים ביצירת בידול עסקי תוך חשיבה מתמדת על הצרכים והפתרונות השונים של השוק.

דבריו היוו מקור השראה והדגשה, ובחרנו לשתף בחמש התובנות המרכזיות, כדי שגם הנהלות וארגונים נוספים יוכלו להפיק מכך ערך:

1. ערנות עסקית: 
היכולת של ארגונים להתאים עצמם למגמות החדשות, ולהישאר צעד אחד לפני שאר השוק.

2. קריאה והבנה נכונה של השטח:

לא רק לאתר ולזהות את הצרכים, אלא גם להבין כיצד הם משתנים ומתפתחים בשוק הדינאמי.

3. העמקה בפעולות:

ברגע שמתגלה הזדמנות עסקית, חשוב להעמיק ולהיות יסודיים בניתוח סיטואציה ובבחירת נתיב הפעולה המתאים ביותר כדי למקסם אותה.

4. אומץ בקבלת החלטות:

ארגונים בכלל וההנהלות בראשן בפרט, נדרשות להפגין אומץ ולקחת סיכונים מחושבים, בעיקר במציאות משתנה עמוסה באיומים והזדמנויות. גילוי אומץ הוא מאפיין קריטי להצלחה המתמשכת של כל ארגון.

5. ביצוע:

אומרים שהכל תלוי בביצוע, ולכן ההתמקדות ביישום הערכים האמיתיים והיכולת להביא אותם לפרקטיקה בזמן אמת, היא שריר קריטי שחייב לבוא לידי ביטוי בפעילות השוטפת היומיומית של הארגון.

קלמן גם ציין את התרומה הגדולה שהייתה לתוכנית-X Labs in a box לאימוץ חשיבה יצירתית וחדשנית במנורה מבטחים, והודה למנטורים.יות שהובילו את התהליך ביחד עם הצוותים המקצועיים של מנורה. 

בהזדמנות זו, ברכות ענקיות לצוותים המגוונים, למנטורים.ות, ובמיוחד לטל לנגביץ' אברהם, סמנכ״לית הדיגיטל והחדשנות וללירון פז, מנהלת מוצר דיגיטל במנורה מבטחים ולכל מי שתרם להצלחה הזו.

 

רוצים לדעת איך לוקחים אנטרפרייז והופכים אותו לסטרטאפ על סטרואידים?

איך לוקחים 30 מנהלים והופכים אותם ליזמים?

איך מחברים בין יחידות שונות ומגוונות בארגון לקבוצת עבודה סינרגטית ומחוברת?

איך מייצרים 3 מיזמים דיגיטליים פורצי דרך בעולם הביטוח ?

התשובה היא תוכנית Xlabs של שטראוס אסטרטגיה בשיתוף מנורה מבטחים.

קסם של תוכנית !

מחכה למחזור 3 🙏🏼

טל לנגביץ' אברהם, סמנכ״לית הדיגיטל והחדשנות, מנורה מבטחים

"כאשר משלבים נבחרת של מנהלות ומנהלים כל כך מוכשרים ומחוברים לארגון, עם תמיכה והכוונה מדויקת של הנהלה מחויבת ומעצימה והובלה מקצועית ויצירתית של צוות X-Labs משולב ממנורה+שטראוס אסטרטגיה, מקבלים ערך עסקי וארגוני יוצא דופן בזמן קצר ביותר."

ליאור ישראל, CVO & Head of X-Labs

מדוע כל מנהל בכיר צריך את "Xlabs in a Box" בארגונו?

"ההצלחה של מנורה מבטחים עם תכנית "X- labs in a Box" מהווה דוגמא מובהקת לכוחה של חדשנות מבוססת תהליכים. כל מנהל ומנהלת בכיר בענף הביטוח והפיננסי (ובכלל), שרוצה להביא רענון ויזמות לארגונו, ימצא ב"X- labs in a Box" מודל מוכח לשינוי תרבותי ועסקי.

התכנית מציעה מתכונת עבודה המאפשרת לארגונים להפוך תהליכים מורכבים לפעולות יומיומיות, תוך שמירה על גמישות וחדשנות. היא מציעה לא רק שיפור בביצועים, אלא גם שינוי במיינדסט הארגוני, בתהליכי העבודה ובדרך שבה אנו חושבים על ביטוח ופיננסים. כל הכבוד לצוותים, למנטורים, ובמיוחד לטל לנגביץ אברהם, סמנכ״ל דיגיטל וחדשנות וללירון פז מנהלת מוצר דיגיטל במנורה מבטחים ולכל מי שתרם להצלחה הזו.

אבנר שטראוס, יו"ר משותף, שטראוס אסטרטגיה

עוד כתבות עבורך

כשמערך הדיגיטל פגש את X- Labs נולד G-Labs, האקסלרטור למשרדי במשרדי הממשלה

אחד מהמהלכים המרתקים והמיוחדים בשנת 2024, הוא ללא ספק תוכנית G-Labs האקסלרטור המשותף לשטראוס, מערך הדיגיטל הלאומי ו- Google המבוססת על X-Labs (תוכנית מבית שטראוס אסטרטגיה ליצירת האצה מבוססת יזמות וחדשנות בארגונים).

בתוכנית משתתפים שלושה משרדי ממשלה: משרד החוץ, משרד החקלאות  ומשרדהעבודה, לכולם אתגרים רבים בטרנספורמציה הדיגיטלית.

הצוותים המשרדים מורכבים מצוותים מנצחים מהגופים העסקים והטכנולוגים מרחבי המשרד.

מטרת התוכנית הינה יצירת שירות משמעותי בכל משרד שיפגוש את אזרחי המדינה, במטרה להעניק שירות מהיר יעיל וממוקד יותר. המיזמים שנולדים בתכניות השונות אמורים לסייע לא רק לעובדות ועובדי המשרד בתפעול בעבודה השוטפת, אלא גם נועדו להציע לאזרחי המדינה ליהנות משירות מהיר, יעיל וממוקד יותר, כשחלק לא מבוטל מהפתרונות מבוססים על טכנולוגיות  AI.

כמו כל תכנית X- Labs שאנו מיישמים בארגונים השונים, גם בעבודה עם משרדי הממשלה המיזמים והפתרונות שעולים מגיעים מהשטח כלפי מעלה, מתוך ההבנה העמוקה והבסיסית של צורכי הלקוחות (הלא הם אזרחי המדינה), המבקשים לקבל מענה מקצועי, מהיר ויעיל לצרכים שלהם. אופי התכנית מאפשרת לצוותים השונים לתקף את הרעיונות והפתרונות בשיטה מהירה מול השטח, כדי לוודא שהם אכן מהווים פתרון יעיל לצרכים השונים.

כל משרד ממשלתי מלווה על ידי שני מנטורים מקצועיים של שטראוס: אחד עסקיוהשני טכנולוגי וביחד עם המומחים ממערך הדיגיטל ו-  Google Cloud Israel המבינים את האתגר העסקי לעומק, מבינים את מנעד הפתרונות האפשריים ויודעים לנווט את הצוות המקצועי לבחירת הפתרון המתאים ביותר לצורך.

מטרת התכנית היא לייצר לאותם משרדים תשתית טכנולוגית מתקדמת ביותר על בסיס הענן הממשלתי נימבוס ביחד עם כלים, מתודות ושיטות עבודה שיאפשרו בהמשך למשרדים לייצר באופן שוטף ורציף עוד ועוד שירותים דיגיטליים בצורה מהירה, ממוקדת, בעלת ערך עם מדידה מתמדת ושיפור ובכך להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית בכל משרד ומשרד.

מרגשת במיוחד העובדה שהפתרונות הנולדים בתכניות הללו יפגשו בהקדם את כולנו, אזרחי המדינה בתקשורת מול משרדי הממשלה השונים, ובתקווה יעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

ובנימה אישית, המגזר הציבורי עובר שינוי גדול ונלחם בימים אלה למתן שירות יעיל ואפקטיבי לאזרחי מדינת ישראל. אנו נפעמים מאיכות הא.נשים, המחויבות האישית של כל אחת ואחד למתן מצוינות בשירות הלאומי ממשלתי.

אנו מבטיחים לכם שתפגשו בקרוב מאד את השירותים החדשים ובתקווה שיעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאית והרפואה: פרק ה-6# בפודקאסט

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאות והרפואה: בפרק ה-6# בפודקאסט שלנו, מתארחת ליאורה שכטר סמנכ״לית דיגיטל ומערכות מידע של קבוצת שירותי בריאות כללית שמשתפת אודות השינויים האדירים העסקיים והטכנולוגיים החלים בעולם הבריאות והרפואה, על ההשפעה והמעורבות הטכנולוגית העמוקה וכמובן- AI. האזנה נעימה!

 

להחליף או לא להחליף? זו השאלה

ארגונים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול דילמה לא פשוטה: השקעתם משאבים יקרים מזמנכם וכספי החברה כדי לבנות או להטמיע מערכת ליבה, כזו שהובטח לכם שתשדרג את הפעילות העסקית מקצה לקצה, אבל כל הסימנים בשטח מראים שהדרך עד ליישום החזון עוד ארוכה ומורכבת, ובמקרה הפחות טוב אתם מגיעים למסקנה שהפתרון שנבחר פשוט אינו מתאים לארגון.

אז מה עושים? האם לעצור ולבחון מחדש זו בכלל אופציה? איך נבוא למנכ״ל/ית ונשקף את הדילמה? ומה לגבי כל הזמן והמשאבים הנוספים שכבר הושקעו? אלו ללא ספק שאלות מורכבות, שאינן קשורות לתקציב בלבד.

תהיו בטוחים שאתם לא לבד, ובטח שלא האחרונים הניצבים מול דילמה מורכבת שכזו. המשימה החשובה באמת שאיתה צריך להתמודד, היא מה עושים מפה הלאה? ומי יכול ללוות אתכם בדרך לגיבוש ההחלטה הנכונה עבורכם?

צוות המומחים של שטראוס למוד ניסיון בליווי חברות וארגונים רבים בדיוק בצומת ההחלטה הזו. בעיקר, אנחנו מבינים את הכאבים והצרכים שלכם, ונמצאים פה כדי לסייע עד מציאת הפתרון האופטימלי עבורכם.

דוגמה לחברה שכזו היא טל לימוזין שהיא חלק מקבוצת ממן, החברה המובילה בשוק שירותי ההסעות VIP לגופים מוסדיים וללקוחות פרטיים, שפנתה אלינו כדי לבצע בחינה מחודשת של מערכת הליבה הוותיקה של החברה (מערכת שפותחה לפני עשרות שנים על ידי צוות מפתחים קטן). כמו חברות רבות נוספות, עם השנים וההתקדמות העסקית והטכנולוגית, טבעי שעולה צורך לוודא שמערכת הליבה תומכת ומספקת מענה הולם לצרכים העסקיים, התפעוליים והטכנולוגיים העדכניים ושהמערכת תהיה מסוגלת לתת מענה גם לצרכים העתידיים
צוות המומחים שלנו עבד יד ביד עם הצוות של טל לימוזין וממן, בתהליך קצר וממוקד במסגרתו נבחנה המערכת הקיימת, רוכזו הצרכים העסקיים (הקיימים והעתידיים) מהיחידות השונות בחברה, מופו הפערים המרכזיים ואפילו נבחנו מספר חלופות חיצוניות. בסופו של דבר, לאחר שיכלול כל הנתונים שנאספו, הומלץ לבחון את ההתאמה של 3 מערכות ב-short list כחלופה למערכת הקיימת.

מניסיוננו, רק בתהליך הוליסטי המשלב את כל הגורמים העסקיים בחברה ובקבוצה (הצד העסקי, הטכנולוגי, התפעולי, והשיווקי) ובתהליך עבודה שקוף וכנה ניתן לגשת בצורה הנכונה לבחינת פתרונות שהם קריטיים לארגון. שיקוף המאפיינים החשובים לכל מחלקה ואגף, אל מול תיקוף וניתוח המשמעויות הטכנולוגיות מהווה חלק מהותי בתהליך בבחירה הסופית של פתרון עסקי.

 

אם גם אתם ניצבים מול דילמה דומה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורכם. אנחנו מבינים בדיוק כמה הדילמה מורכבת ולא פשוטה. אז במקום להתמודד עם זה לבד, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בצוות מומחים מנוסים שעשה בדיוק תהליכים כאלו בארגונים רבים.