האינטנסיביות הסטאראפיסטית

"האינטנסיביות הסטארטאפיסטית, הסטייט אוף מיינד שהכל אפשרי, ההבנה שהמגבלה היחידה היא הדמיון שלך, מעוררת השראה גם בחיים המקצועיים וגם בחיים הפרטיים" כך סיכם יואש בן-אליעזר משנה למנכ"ל טמפו משקאות את המחזור הרביעי הציבורי של X Labs. 
 
לפני שלוש שנים זיהינו את הצורך הקיים בארגונים רבים בישראל לעצב שכבת ניהול איכותית שתוכל לזהות, לבנות, ולהתאים בארגון מענה עסקי-דיגיטלי-טכנולוגי מהיר מאוד לצרכי הלקוחות.
 
במהלך עבודתנו הרציפה עם לקוחותינו, ועם מרבית הנהלות ארגוני האנטרפרייז בישראל אנו רואים כמה זמן לוקח מהרגע שיעלה במוחה של מנהלת עסקית או מובילה טכנולוגית או מוביל דיגיטל בארגון, רעיון עסקי, למיזם עסקי בעל ערך משנה משחק ללקוח הקצה, ועד הרגע שיהיה בארגון מיזם ראשוני דיגיטלי עובד, הזמן ארוך מאוד בפעמים רבות הזמן הרב הופך את כל הסיפור ללא רלוונטי כבר והארגון מאבד נקודות ביתרון העסקי שלו.

כאן בדיוק נכנסת Xlabs עם מענה לאתגר זה 
 
היום הסתיים המחזור הרביעי הציבורי של X-Labs אשר כלל נבחרת איכותית של 32 סמנכ"לי.יות דיגיטל, דאטה, חדשנות ומערכות מידע מהארגונים גדולים בישראל.

X-Labs  הציבורית זו תכנית יזמות המיועדת לחברי הנהלה מכלל הארגונים הגדולים במשק ונועדה להכשיר ולהטמיע תרבות סטארטאפיסטית, כלים, מוצרים ותהליכים מעולם היזמות לטובת ייצור מנועי צמיחה חדשים, לאפשר לארגונים לזקק ולדייק את הצעת הערך ואת המיקוד העסקי ולצאת מהר עם יוזמה עסקית רלוונטית בטווח של 3 חודשים בלבד. 
 
במסע של 14 שבועות אינטנסיבים המשתתפות.ים למדו ופיתחו 3 מיזמים עסקיים דיגיטלים משלב איתור האתגר, דרך בניית הרעיון והתכנית עסקית ועד למוצר עובד ברמת MVP. הכל בקצב מהיר ובתקציב מינימלי ממש כמו בסטרטאפ.
 
המשפט הכי פופולארי כאן הוא MVP ואני כבר חושב איך להטמיע תכנית זו בארגון שלי…" כך מציין גיל זיסו, מנמ"ר וראש דיגיטל שיכון ובינוי.

כבר למעלה מ250 מנהלים ומנהלות ומנהלים עסקים, טכנולוגים ודיגיטל עברו את תכניות Xlabs השונות ואנו יכולים לומר בוודאות, רואים את התוצאות העסקיות בארגונים שלהם.

היה לנו העונג לשתף פעולה עם Google Cloud, אשר מסייעת לארגונים להאיץ טרנספורמציה דיגיטלית בארגון שלהם באמצעות ה- DNA הסטארטאפיסטי שלה, הפתרונות חוצי ארגון המתקדמים והטכנולוגיה פורצת הדרך.
במהלך התוכנית, המשתתפים פגשו מומחי ומומחיות Google Cloud מתחומים שונים, נחשפו לכלים חדשניים וליכולות מתחומי הדאטה ה- AI, ותשתיות ענן.
המיזמים פותחו על גבי Google Cloud, תוך מינוף היתרונות היחסיים של הטכנולוגיה של Google ב-Region החדש שהושק לאחרונה בישראל, מהלך המבטא ביטחון רב במדינה שלנו.

עבדנו בסינרגיה מוחלטת. החל משילוב Googlers בתוך קבוצות המיזמים ועד תכנון והוצאה לפועל של התוכניות והרעיונות.
שיתוף הפעולה הפורה, הביא תרומה עצומה למשתתפי.ות התוכנית.

נאחל בהצלחה רבה לבוגרי.ות #4 X-Labs וברוכים הבאים למשתתפי  X-Labs #5 שנפתח בחודש מרץ 2023.

עוד כתבות עבורך

כשמערך הדיגיטל פגש את X- Labs נולד G-Labs, האקסלרטור למשרדי במשרדי הממשלה

אחד מהמהלכים המרתקים והמיוחדים בשנת 2024, הוא ללא ספק תוכנית G-Labs האקסלרטור המשותף לשטראוס, מערך הדיגיטל הלאומי ו- Google המבוססת על X-Labs (תוכנית מבית שטראוס אסטרטגיה ליצירת האצה מבוססת יזמות וחדשנות בארגונים).

בתוכנית משתתפים שלושה משרדי ממשלה: משרד החוץ, משרד החקלאות  ומשרדהעבודה, לכולם אתגרים רבים בטרנספורמציה הדיגיטלית.

הצוותים המשרדים מורכבים מצוותים מנצחים מהגופים העסקים והטכנולוגים מרחבי המשרד.

מטרת התוכנית הינה יצירת שירות משמעותי בכל משרד שיפגוש את אזרחי המדינה, במטרה להעניק שירות מהיר יעיל וממוקד יותר. המיזמים שנולדים בתכניות השונות אמורים לסייע לא רק לעובדות ועובדי המשרד בתפעול בעבודה השוטפת, אלא גם נועדו להציע לאזרחי המדינה ליהנות משירות מהיר, יעיל וממוקד יותר, כשחלק לא מבוטל מהפתרונות מבוססים על טכנולוגיות  AI.

כמו כל תכנית X- Labs שאנו מיישמים בארגונים השונים, גם בעבודה עם משרדי הממשלה המיזמים והפתרונות שעולים מגיעים מהשטח כלפי מעלה, מתוך ההבנה העמוקה והבסיסית של צורכי הלקוחות (הלא הם אזרחי המדינה), המבקשים לקבל מענה מקצועי, מהיר ויעיל לצרכים שלהם. אופי התכנית מאפשרת לצוותים השונים לתקף את הרעיונות והפתרונות בשיטה מהירה מול השטח, כדי לוודא שהם אכן מהווים פתרון יעיל לצרכים השונים.

כל משרד ממשלתי מלווה על ידי שני מנטורים מקצועיים של שטראוס: אחד עסקיוהשני טכנולוגי וביחד עם המומחים ממערך הדיגיטל ו-  Google Cloud Israel המבינים את האתגר העסקי לעומק, מבינים את מנעד הפתרונות האפשריים ויודעים לנווט את הצוות המקצועי לבחירת הפתרון המתאים ביותר לצורך.

מטרת התכנית היא לייצר לאותם משרדים תשתית טכנולוגית מתקדמת ביותר על בסיס הענן הממשלתי נימבוס ביחד עם כלים, מתודות ושיטות עבודה שיאפשרו בהמשך למשרדים לייצר באופן שוטף ורציף עוד ועוד שירותים דיגיטליים בצורה מהירה, ממוקדת, בעלת ערך עם מדידה מתמדת ושיפור ובכך להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית בכל משרד ומשרד.

מרגשת במיוחד העובדה שהפתרונות הנולדים בתכניות הללו יפגשו בהקדם את כולנו, אזרחי המדינה בתקשורת מול משרדי הממשלה השונים, ובתקווה יעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

ובנימה אישית, המגזר הציבורי עובר שינוי גדול ונלחם בימים אלה למתן שירות יעיל ואפקטיבי לאזרחי מדינת ישראל. אנו נפעמים מאיכות הא.נשים, המחויבות האישית של כל אחת ואחד למתן מצוינות בשירות הלאומי ממשלתי.

אנו מבטיחים לכם שתפגשו בקרוב מאד את השירותים החדשים ובתקווה שיעניקו לכולנו ערך מוסף משמעותי.

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאית והרפואה: פרק ה-6# בפודקאסט

המהפיכה הדיגיטלית בענף הבריאות והרפואה: בפרק ה-6# בפודקאסט שלנו, מתארחת ליאורה שכטר סמנכ״לית דיגיטל ומערכות מידע של קבוצת שירותי בריאות כללית שמשתפת אודות השינויים האדירים העסקיים והטכנולוגיים החלים בעולם הבריאות והרפואה, על ההשפעה והמעורבות הטכנולוגית העמוקה וכמובן- AI. האזנה נעימה!

 

להחליף או לא להחליף? זו השאלה

ארגונים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול דילמה לא פשוטה: השקעתם משאבים יקרים מזמנכם וכספי החברה כדי לבנות או להטמיע מערכת ליבה, כזו שהובטח לכם שתשדרג את הפעילות העסקית מקצה לקצה, אבל כל הסימנים בשטח מראים שהדרך עד ליישום החזון עוד ארוכה ומורכבת, ובמקרה הפחות טוב אתם מגיעים למסקנה שהפתרון שנבחר פשוט אינו מתאים לארגון.

אז מה עושים? האם לעצור ולבחון מחדש זו בכלל אופציה? איך נבוא למנכ״ל/ית ונשקף את הדילמה? ומה לגבי כל הזמן והמשאבים הנוספים שכבר הושקעו? אלו ללא ספק שאלות מורכבות, שאינן קשורות לתקציב בלבד.

תהיו בטוחים שאתם לא לבד, ובטח שלא האחרונים הניצבים מול דילמה מורכבת שכזו. המשימה החשובה באמת שאיתה צריך להתמודד, היא מה עושים מפה הלאה? ומי יכול ללוות אתכם בדרך לגיבוש ההחלטה הנכונה עבורכם?

צוות המומחים של שטראוס למוד ניסיון בליווי חברות וארגונים רבים בדיוק בצומת ההחלטה הזו. בעיקר, אנחנו מבינים את הכאבים והצרכים שלכם, ונמצאים פה כדי לסייע עד מציאת הפתרון האופטימלי עבורכם.

דוגמה לחברה שכזו היא טל לימוזין שהיא חלק מקבוצת ממן, החברה המובילה בשוק שירותי ההסעות VIP לגופים מוסדיים וללקוחות פרטיים, שפנתה אלינו כדי לבצע בחינה מחודשת של מערכת הליבה הוותיקה של החברה (מערכת שפותחה לפני עשרות שנים על ידי צוות מפתחים קטן). כמו חברות רבות נוספות, עם השנים וההתקדמות העסקית והטכנולוגית, טבעי שעולה צורך לוודא שמערכת הליבה תומכת ומספקת מענה הולם לצרכים העסקיים, התפעוליים והטכנולוגיים העדכניים ושהמערכת תהיה מסוגלת לתת מענה גם לצרכים העתידיים
צוות המומחים שלנו עבד יד ביד עם הצוות של טל לימוזין וממן, בתהליך קצר וממוקד במסגרתו נבחנה המערכת הקיימת, רוכזו הצרכים העסקיים (הקיימים והעתידיים) מהיחידות השונות בחברה, מופו הפערים המרכזיים ואפילו נבחנו מספר חלופות חיצוניות. בסופו של דבר, לאחר שיכלול כל הנתונים שנאספו, הומלץ לבחון את ההתאמה של 3 מערכות ב-short list כחלופה למערכת הקיימת.

מניסיוננו, רק בתהליך הוליסטי המשלב את כל הגורמים העסקיים בחברה ובקבוצה (הצד העסקי, הטכנולוגי, התפעולי, והשיווקי) ובתהליך עבודה שקוף וכנה ניתן לגשת בצורה הנכונה לבחינת פתרונות שהם קריטיים לארגון. שיקוף המאפיינים החשובים לכל מחלקה ואגף, אל מול תיקוף וניתוח המשמעויות הטכנולוגיות מהווה חלק מהותי בתהליך בבחירה הסופית של פתרון עסקי.

 

אם גם אתם ניצבים מול דילמה דומה, אל תהססו ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורכם. אנחנו מבינים בדיוק כמה הדילמה מורכבת ולא פשוטה. אז במקום להתמודד עם זה לבד, אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בצוות מומחים מנוסים שעשה בדיוק תהליכים כאלו בארגונים רבים.